Fundacja

Areopag?

Fundacja Areopag działa od 1990 roku. Zajmuje się organizowaniem wystaw i zakładaniem bibliotek. Organizowaniem konferencji chrześcijańskich, imprez kulturalnych, szkoleń a także wydawaniem książek i prowadzeniem działalności naukowej.

Areopag to było zawsze dobre miejsce na dyskusję: „Mężowie ateńscy – przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu – widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: «Nieznanemu Bogu». Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. (…) Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak powiedzieli niektórzy z waszych poetów. (…) Wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych». Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: «Posłuchamy cię o tym innym razem». Tak Paweł ich opuścił” (Dz 17,22-33).

Organizacja wystaw

Powierzchnia wystawy dotyczącej reprintów pierwszych wydań Biblii zajmuje od 80 do 120 m2, może być jednak dzielona na sekcje lub pokazywana w częściach. W zależności od poterzeb jej zawartość może być modyfikowana i dostosowana do powierzchni którymi dosponuje odbiorca. Jeżeli zachodzi taka potrzeba możliwa jest prelekcja oraz pokaz multimedilny. Całość wzbogaca kurs kaligrafii prowadzony przez specjalistę.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.